REKLAMA
Znaleziono 720 wyników
Rusza budowa kompleksu IT HUB GLIWICE – HUB 1artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa kompleksu IT HUB GLIWICE – HUB 1
Kolejna duża inwestycja w Gliwicach. Tym razem na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice”, który zostanie rozbudowany o nowe budynki.
Niemiecka firma Bosch zainwestuje 1,2 miliarda złotych w budowę fabryki pomp ciepła na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Bosch zainwestuje 1,2 miliarda złotych w budowę fabryki pomp ciepła na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka, zagraniczna inwestycja na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern Bosch zainwestuje 1,2 mld zł w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu (powiat świdnicki). Inwestycja zlokalizowana zostanie na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej WSSE Invest-Park.
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu [WIZUALIZACJE]
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu. List intencyjny w tej sprawie podpisała Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.), właściciel obiektu oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]
Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii jest kolejną dużą inwestycją realizowaną przez Uniwersytet Śląski. Podczas briefingu prasowego 25 kwietnia 2023 roku, który odbył się w rektoracie uczelni, przedstawiono założenia i wizualizacje nowego projektu.
Współpraca dla polskiego atomu. Politechnika Gdańska i Bechtel Polska podpisały list intencyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Współpraca dla polskiego atomu. Politechnika Gdańska i Bechtel Polska podpisały list intencyjny
Amerykańska firma Bechtel, która razem z Westinghouse Electric Company ma zbudować w gminie Choczewo pierwszą w Polsce elektrownię jądrową, podpisała list intencyjny ws. nawiązania bliskiej współpracy z największą uczelnią techniczną w północnej Polsce – Politechniką Gdańską.
IBM oraz Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Łódzki stworzą nowy wariant polskiego dużego modelu językowego AIartykuł
Pokaż artykuł
IBM oraz Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Łódzki stworzą nowy wariant polskiego dużego modelu językowego AI
IBM, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Łódzki rozpoczynają prace nad nowym wariantem Pluj, rodziny modeli AI tworzonej z myślą o języku polskim i wykorzystaniu „polskiej AI” w sektorze publicznym i prywatnym.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu rozbudowuje nowoczesną onkologię i diagnostykęartykuł
Pokaż artykuł
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu rozbudowuje nowoczesną onkologię i diagnostykę
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy rozpoczął kolejny etap swojej rozbudowy. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oficjalnie otwiera inwestycję, która przyniesie nową przestrzeń dla Zakładu Patomorfologii oraz Poradni Onkologicznych, wraz z ich nowoczesnym wyposażeniem.
Kraków zabiega o metro o najwyższym standardzie automatyzacjiartykuł
Pokaż artykuł
Kraków zabiega o metro o najwyższym standardzie automatyzacji
Nowoczesne systemy metra na świecie nie potrzebują już maszynistów. Dzięki zaawansowanym technologiom automatyczne sterowanie pozwala zwiększać częstotliwość kursowania, poprawiać bezpieczeństwo i lepiej kontrolować koszty eksploatacji. Dlatego Kraków zabiega o to, aby metro było od początku systemem w pełni autonomicznym.
Taka będzie nowa fontanna na Rynku Głównym w Krakowie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Taka będzie nowa fontanna na Rynku Głównym w Krakowie [FILM+WIZUALIZACJE]
Zwycięzcą konkursu na projekt nowej fontanny na Rynku Głównym został architekt Michał Gdak z Kielc, który pokonał dwie krakowskie pracownie. Zwycięski projekt to zupełnie nowe podejście do formy fontanny w przestrzeni miejskiej. To nie tylko przykład wysokiej jakości architektury, ale przede wszystkim propozycja osadzona w przyrodniczym myśleniu o Krakowie.
Duża i ważna inwestycja naukowa we Wrocławiu. Powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE+FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Duża i ważna inwestycja naukowa we Wrocławiu. Powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE+FILM]
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest nowa, wielka inwestycja naukowa. Politechnika Wrocławska rozstrzygnęła konkurs na projekt architektoniczny Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub (HTSH). Nowy budynek, który jest największą inwestycją Politechniki Wrocławskiej ostatnich lat, powstanie przy skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego i Wybrzeża Wyspiańskiego, w pobliżu Odry.
[Wrocław] We Wrocławiu zakończyły się Dni Dewelopera 2015. Podczas konferencji branżowi eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju polskich miast w najbliższych latach.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] We Wrocławiu zakończyły się Dni Dewelopera 2015. Podczas konferencji branżowi eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju polskich miast w najbliższych latach.
Dni Dewelopera to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych rynkowi nieruchomości w kraju. W teg...
Miasto Kraków ogłasza konkurs na nową fontannę na Rynku Głównym [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków ogłasza konkurs na nową fontannę na Rynku Głównym [FILM]
Kraków ogłasza konkurs na nową fontannę na Rynku Głównym – w sercu miasta i na obszarze wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nowy element architektury ma zastąpić wyłączoną w 2023 r. instalację „Kryształ” i wpisać się w zabytkowe otoczenie Parku Kulturowego.
Za ok. 300 mln zł w Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 artykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 300 mln zł w Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939
Rada Ministrów przyjęła we wtorek 24 października uchwałę przedłożoną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. „Budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku” na lata 2023-2027. Program zakłada powstanie plenerowego muzeum, w którym przedstawiona zostanie historia Westerplatte ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Wojskowej Składnicy Tranzytowej oraz Wojny (Kampanii Polskiej) 1939 r.
[Warszawa] Victoria Dom rusza z nowym projektem Osiedle Classic IIIartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Victoria Dom rusza z nowym projektem Osiedle Classic III
Warszawski deweloper wprowadził do oferty 116 mieszkań w ramach nowej inwestycji Osiedle Classic II...
[Dolny Śląsk] Duże zainteresowanie konkursem architektonicznym na nową inwestycję w Karpaczu artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Duże zainteresowanie konkursem architektonicznym na nową inwestycję w Karpaczu
10 pracowni zgłosiło się do konkursu na projekt architektoniczny osiedla z apartamentami wakacyjnymi...
Rozpoczęły się prace projektowe dworca Częstochowa Głównaartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace projektowe dworca Częstochowa Główna
Zbliża się przebudowa dworca Częstochowa Główna. PKP S.A. podpisały umowy na opracowanie dokumentacj...
ARYZTA rozbuduje swoją fabrykę pieczywa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
ARYZTA rozbuduje swoją fabrykę pieczywa na Dolnym Śląsku
Już w marcu br. ARYZTA Polska rozpocznie proces rozbudowy swojej fabryki w Strzegomiu i instalacji n...
Katowicka SSE podsumowuje trzy kwartały 2021 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Katowicka SSE podsumowuje trzy kwartały 2021 roku
Przez III kwartały 2021 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wydała 60 decyzji o wsparci...
Polska będzie mieć własną konstelację satelitów obserwacyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Polska będzie mieć własną konstelację satelitów obserwacyjnych
W poniedziałek 30 październik weszła w życie umowa, na mocy której Polska zyska własną konstelację satelitów obserwacyjnych. Rozpoczną one pracę już w 2027 r. Polska zyska dostęp do wysokorozdzielczych danych z obserwacji Ziemi, a rodzime firmy wiedzę z zakresu produkcji i integracji systemów satelitarnych.
Archicom dołącza do grona najemców biurowca MidPoint71 we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Archicom dołącza do grona najemców biurowca MidPoint71 we Wrocławiu
W wyniku dynamicznego rozwoju firmy, Archicom podjął decyzję o wynajęciu nowej powierzchni biurowej, w której zaaranżuje swoją siedzibę. Deweloper dołączył tym samym do grona najemców biurowca MidPoint71, zrealizowanego przez Echo Investment w biznesowym centrum Wrocławia.
REKLAMA